0,00 zł
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweCirrus R193-9 230x10mm wałek malarski poliamidowy Wooster Brush
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweCirrus R193-9 230x10mm wałek malarski poliamidowy Wooster Brush

Cirrus R193-9 230x10mm wałek malarski poliamidowy Wooster Brush

Netto: 18,85 zł
Brutto: 23,19 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R193-9
Waga:0.15 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wooster Brush Cirrus Profesjonalne Runo z wyrafinowanej przędzy poliamidowej o bardzo dużej pojemności (przędza tworzy bardzo lekki sznurek). Biała miękka, elastyczna tkanina z zielonymi prążkami zapewnia równomierne kontrolowane uwalnianie farby. Doskonały dla wszystkich rodzajów farb matowych, satynowych, egssell, podkładowych, bejc, klejów itp. Wkłady odznaczają się niesamowitą trwałością nawet przy zastosowaniu na szorstkich powierzchniach. Uzyskasz bardzo dobre rezultaty przy nakładaniu gładzi wałkiem. W przypadku zbyt gęstej gładzi należy dolać niewielką ilość wody (z reguły producent podaje dodawanie po 250ml). Nie napowietrza gładzi, lekko stroszy się zarówno przy malowaniu jak i nakładaniu gładzi, daje to w końcowym rezultacie równomierne rozłożenie farby bądź masy nawet przy nierównomiernej powierzchni. Polecamy zagładzanie nałożonej masy elastycznymi pacami Marshalltown PermaFlex (dostępne na naszym sklepie Marshalltown.pl) lub piórami Speed Skim New Generation / Expert Edition.
dodatkowe bardzo ważne informacje - patrz Info (zakładka z prawej strony)

Polecane uchwyty:
stałe klatkowe: R017-9, R016, R015

Opracowanie: VOX TOOLS
wszelkie prawa zastrzeżone.
Katalog Cirrus USAPobierz plik

Wałek Wooster Brush Cirrus należy stosować do farb średnio gęstych, gęstych i bardzo gęstych, pamiętaj aby farba została przyjęta aż do rdzenia. Podczas rotacji runo zaczyna się stroszyć i idealnie wypełnia farbą chropowate powierzchnie. Właściwość runa stwarza ogromne możliwości przy malowaniu renowacyjnym, oraz przy ekonomicznym podejściu do malowania stanów deweloperskich (np. przy "w miarę" wykończonych tynkach). Grubo nałożona pierwsza warstwa farby idealnie maskuje "niedociągnięcia" tynkarskie. Drugą warstwę należy malować mniejszym runem, pozwoli to na uzyskanie bardzo "przyzwoitego" wykończenia całości. Ta metoda jest polecana w przypadku gdy inwestor narzuca wykonawcy ograniczenia finansowe i nie chce szpachlowania cało powierzchniowego. W przypadku renowacji jest to bardzo dobre i szybkie rozwiązanie gdy nie trzeba usuwać starych powłok malarskich bądź tapet. Jeszcze inną opcją jest malowanie wałkiem Cirrus tapet typu raufaza lub z włókna szklano-epoksydowego (szczególnie runem 1/2" ≈13mm lub lepiej 3/4" ≈19mm). 

Wałki myć pod bieżącą wodą, pamiętaj do żadnych wałków Wooster Brush nie wolno stosować myjek rotacyjnych bądź ciśnieniowych - takie „wynalazki” uszkadzają współcześnie produkowane runo. Pomimo ogromnej trwałości, zostaje naruszona (rozerwana) wewnętrzna struktura runa łącznie z możliwością odklejania się od rdzenia.

 Jak będziesz malował na drugi dzień, zawiń dokładnie wałek z pozostałą farbą (trzeba przepłukać jak jest mocno gęsta lub umyć gdy są grudy albo wyczuwalne podsychanie końcówek) folią stretch i najlepiej włóż do wiadra z wodą (przy tak zawiniętym wkładzie może w jednym wiadrze być kilka wałków, woda zapewnia brak dostępu powietrza i farba nie zaschnie, natomiast folia stretch zabezpiecza przed mieszaniem się pigmentów). Następnego dnia wałek po ponownym nasączeniu farbą jest gotowy do pracy i od razu jednolicie fakturuje ścianę.

Wkładów nie wolno suszyć na słońcu, kaloryferze, itp. Wyłącznie prawidłowe mycie i konserwacja zapewniają profesjonalną jakość i długą żywotność wałków malarskich tego producenta.

Opracowanie: VOX TOOLS
wszelkie prawa zastrzeżone.

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.