0,00 zł
Strona głównapędzle profesjonalne4174 - 63mm - 2.5" Lindbeck Ultra/Pro Firm profesjonalny pędzel skośny, włosie średnio-sztywne
Strona głównapędzle profesjonalne4174 - 63mm - 2.5" Lindbeck Ultra/Pro Firm profesjonalny pędzel skośny, włosie średnio-sztywne

4174 - 63mm - 2.5" Lindbeck Ultra/Pro Firm profesjonalny pędzel skośny, włosie średnio-sztywne

Netto: 59,35 zł
Brutto: 73,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: 4174-2.5
Waga:0.12 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

4174 to seria profesjonalnych pędzli, w których włosie wykonane jest w klasycznej formule nylonu i poliestru. Produkcja sprawdzona od ponad 15 lat. Pędzel zapewnia wyjątkową kontrolę graniczną podczas malowania. Świetnie nadaje się do farb akrylowych, lateksowych, jak również dobrze maluje się farbami rozpuszczalnikowymi i lakierami, bez znaczenia jest, czy malujemy wewnątrz czy na zewnątrz, zawsze sprawdzi się tak samo dobrze. Duża pojemność pędzla zapewnia wydajność i oszczędność czasu podczas prac malarskich. Okucie ze stali nierdzewnej, uchwyt drewniany. Włosie średnio-sztywne, dobrze sprawdzi się w bardzo szerokim przedziale gęstości produkowanych farb – przy rzadkich - farba nadmiernie nie spływa (duża gęstość włosia) przy gęstych pędzel się nie "kładzie" (wystarczająca sztywność i sprężystość). Dbając o pędzel, w trakcie wielokrotnego malowania, włosie nie „rozjeżdża” się, co umożliwia precyzyjne malowanie z ręki, oszczędzamy czas przy wykonywaniu projektu. Zalecanym narzędziem do czyszczenia i konserwacji jest szczotka Painter’s Comb 1832. Nierdzewnym drutem mosiężnym czyścimy okucie i uchwyt pędzla, natomiast stalowym grzebieniem czyścimy włosie - nie należy czyścić szczotką mosiężną włosia pędzla (tylko okucie i uchwyt, ewentualnie w bardzo delikatny sposób i z wyczuciem same końcówki), ponieważ może nastąpić jego zwijanie i rozwarstwianie (a przez to stracimy kontrolę nad farbą).  

Technika malowania dodatkowo wpływa na wydajność, precyzję prowadzenia oraz trwałość narzędzia. Zaleca się, aby w trakcie malowania pędzel był lekko pochylony, umożliwiając swobodny spływ farby. Nie należy również przesadzać ze zbyt cienką warstwą nakładanej farby, musi mieć z czego się „rozpłynąć”, unikniemy w ten sposób śladów po pędzlu (analogicznie nie należy również nakładać zbyt grubo, aby nie powstały zacieki).

4174 to wersja ze skośnym (kątowym) zakończeniem pędzla. Kątowe ścięcie (ok. 10º) umożliwia łatwiejsze malowanie w narożnikach itp., lecz jest to właściwość indywidualna i w zależności od preferencji, każdy wykonawca powinien sam ocenić, która wersja bardziej będzie odpowiednia – kątowa czy prosta.

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.