0,00 zł
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweAVALON RR659-9 230x32mm wałek poliamidowy do elewacji, struktur, maskowania
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweAVALON RR659-9 230x32mm wałek poliamidowy do elewacji, struktur, maskowania

AVALON RR659-9 230x32mm wałek poliamidowy do elewacji, struktur, maskowania

Netto: 36,59 zł
Brutto: 45,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR659-9
Waga:0.10 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Avalon, to taka seria wałków „nad wałkami”, sprawdza się doskonale na współczesnych farbach tiksotropowych. RR659 posiada odporne runo poliamidowe o bardzo dużej pojemności. Runo w swojej „konstrukcji” najbardziej zbliżone jest do serii SuperFab. Splot dzianinowy i długie runo zapewnia ogromną pojemność wałka (wkładu). Polecany jest do malowania elewacji o różnej ziarnistości struktur. Inną możliwością jest wykorzystanie do maskowania farbą zadzior, niedoróbek na ścianach i sufitach, itp. Należy wykorzystać do tego celu farbę średnio – gęstą lub gęstą. Przykładowy sposób wykonania – pomalować farbą podkładową jedną warstwę zostawiając fakturę normalną lub umiarkowaną, nie „czeszemy” na gładko, ma być faktura. Tym samym wałkiem malujemy również pierwszą warstwę farby dekoracyjnej, zostawiając fakturę mniejszą lub taką samą jaka była na farbie podkładowej. W przypadku malowania ostatniej warstwy finiszowej farbą dekoracyjną użyj innego wałka jeżeli chcesz mieć gładką fakturę – np. seria ProDoo-Z / ProDoo-Z FTP lub Micro Fiber / Micro Plush. Nie „żałuj” farby, wałek musi być stale mokry, gdyż w przeciwnym wypadku sfilcuje się, będzie źle fakturował i pójdzie do wyrzucenia, a ty będziesz narzekał na wszystko co Cię otacza, tylko nie na własne błędy. Przed użyciem wałek należy zmoczyć pod bieżącą wodą i odcisnąć aby był wilgotny ale nie lejący – taki zabieg spowoduje naciągnięcie farby do rdzenia (tej „rurki” na której jest przyklejone futerko), ponieważ runo jest bardzo długie – zanurz wałek w farbie przed rozpoczęciem malowania przynajmniej na ok. pół godziny. Runo musi być całe przesiąknięte farbą (aż do rdzenia, jak wcześniej zostało to wspomniane), inaczej będzie źle fakturować a wkład nie będzie miał wymaganej pojemności, nastąpi filcowanie runa i przedwczesne zużycie. Wałek sprawdzi się również podczas malowania przy bardzo wysokich stropach np. sklepy, galerie, klatki schodowe, salony samochodowe, magazyny, itp., a także podczas gruntowania bardzo chłonnych powierzchni (np. źle zatarte tynki lub tynki o dużej chłonności – jak np. cementowo-wapienne, itp.) Jak już runo zostanie zużyte na farbach, to możesz śmiało wykorzystać wałek do nakładania gładzi, runo nie będzie tak mocno „trzymać” masy a nakładanie stanie się szybkie i przyjemne, poza tym co najważniejsze nie będzie tworzyć pustek powietrznych jak w przypadku wymysłów lansowanych z „wałkami do gładzi” niektórych producentów (czyli nie będzie przyśpieszonego kredowania i pęcherzykowania, a czym to „pachnie”, to każdy profesjonalny wykonawca powinien wiedzieć).

Wszystkie wałki Wooster Brush myj pod bieżącą wodą, nigdy w myjkach rotacyjnych lub ciśnieniowych, gdyż runo ulegnie zniszczeniu (rozerwanie splotu) i odklejeniu od rdzenia.

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.