0,00 zł
Strona głównawałki 457mm 18"R207-18 456x6.35mm Mohair Blend, wałek moherowy
Strona głównawałki 457mm 18"R207-18 456x6.35mm Mohair Blend, wałek moherowy

R207-18 456x6.35mm Mohair Blend, wałek moherowy

Netto: 43,09 zł
Brutto: 53,00 zł

Producent: Wooster Brush
Kod: R207-18
Wysyłka:48 godzin
Waga:0.18 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Seria wałków moherowych Wooster Brush jest wykonana z mieszanki moheru z dodatkiem poliestru. Dzięki temu runo odznacza się dodatkową sprężystością, wytrzymałością minimalizuje kierunkowe właściwości tkaniny (układa fakturę jak z natrysku pneumatycznego), zapewnia szybsze malowanie i idealne pokrycie, oczywiście zależne od rodzaju nakładanego materiału, użycie słowa „idealne pokrycie” oznacza nałożenie warstwy aplikowanego medium np. farba, lakier, bejca itd., i co za tym idzie równomierny rozkład. Natomiast transparentność zależy od właśnie tego medium. Wzmocnione poliestrem runo moherowe nie ulega rozwarstwieniu i gubieniu runa (kłaczków), nawet przy bardzo „ciągliwych” farbach, lakierach itp., co jest szczególnie odczuwalne przy lakierach lakierobejcach i farbach rozpuszczalnikowych z dodatkiem utwardzacza. Ten rodzaj runa jest idealny do zastosowania podczas aplikacji lakierów, emalii, żywic epoksydowych, dodatków podłogowych, poliuretanów, uretanów, bejc, lakierobejc, itp. szczególnie na bazie rozpuszczalnikowej jak też warstw ochronnych lub antypoślizgowych na bazie zarówno rozpuszczalnikowej jak i wodnej.

Moherowe runo daje bardzo gładką fakturkę i stosuje się je do profesjonalnego wykańczania mebli, drzwi, okien, podłóg, boazerii, zabawek, barwienia i lakierowania kamienia, nakładania warstw ochronnych na szyby itp.

Rdzeń (czyli ta „rurka” na której jest przyklejone futerko), jest odporny na wodę, rozpuszczalniki i pękanie. Wkłady 18” – 457mm, mają dwukrotnie grubszy rdzeń polipropylenowy dla zapewnienia sztywności i wytrzymałości na całej długości.

Proponowane uchwyty – podstawą dla zawodowców jest uchwyt stały BR045-18, natomiast dla doraźnych aplikacji jak najbardziej można zastosować uchwyty regulowane BR036 lub BR047 HULK. Wkłady 18”- 457mm standardowo wyposażone są fabrycznie w zaślepki (klipsy) do montażu uchwytów (nie jest potrzebny dodatkowy zakup R087 Roller End Caps ⌀38mm).

Mycie i konserwacja wkładów Wooster Brush.

Zaleca się mycie pod bieżącą wodą (oczywiście dla farb wodnych lub odpowiednim rozpuszczalnikiem dla farb rozpuszczalnikowych, lakierów itd.) Niedopuszczalne jest stosowanie myjek rotacyjnych, ciśnieniowych itp. Nastąpi rozerwanie splotu lub odklejenie runa, czyli w efekcie zniszczenie narzędzia. W tego typu narzędziach nie występują „wady” fabryczne, przyczyną uszkodzenia zawsze jest nieumiejętna eksploatacja lub stosowanie niezgodne z przeznaczeniem (należy zauważyć, że tradycje w produkcji firma Wooster Brush posiada ponad 190 letnie i na bazie tak ogromnego doświadczenia doskonale jest znany wachlarz popełnianych błędów wykonawczych).

A tak na marginesie, to dla farb i lakierów rozpuszczalnikowych, uretanów, poliuretanów, epoksydów itp., odpuścił bym sobie mycie, lepiej jest tak zaplanować pracę aby wykonać cały projekt i po zakończeniu wałek zutylizować. Mycie po tego typu medium, mija się z celem. Dlatego też w takich przypadkach użycie uchwytu stałego, który ma wymienne trzpienie R085 ma jeszcze większy sens zarówno ekonomiczny jak i funkcjonalny. I jeszcze jedno, barwienie kamienia (szczególnie przy renowacji lub nakładania warstw antypoślizgowych), sztuka u nas rzadko spotykana, ale w na wyspach i w krajach skandynawskich często stosowana, przy pomocy tego wałka pozwala osiągnąć wspaniałe rezultaty. Podczas wielu testów zawodowych wykonawców, stwierdzono, że wyłącznie wałki Mohair Blend zdały egzamin w 100%.

W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu najlepiej drogą mailową.

Przejdź do panelu Kreator
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.