0,00 zł
Strona głównawałki 457mm 18"R524-18 457x15mm MicroFiber wałek malarski bezfakturowy z microfibry (zamiennik MicroPlush)
Strona głównawałki 457mm 18"R524-18 457x15mm MicroFiber wałek malarski bezfakturowy z microfibry (zamiennik MicroPlush)

R524-18 457x15mm MicroFiber wałek malarski bezfakturowy z microfibry (zamiennik MicroPlush)

Netto: 40,16 zł
Brutto: 49,40 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R524-18
Waga:0.45 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wałek z wysokogatunkowej mikro fibry o dużej pojemności, tworzy bardzo gładkie wykończenia. Przeznaczony do wszystkich rodzajów farb. Powierzchnia do malowania powinna być dobrze przygotowana, wałek tworzy  pokrycie równomierne i praktycznie bez fakturowe (zależy od techniki malowania, przygotowania powierzchni, wilgotności i możliwości rozpływu farby), przez co zamaskowanie farbą większych rys jest bardzo utrudnione lub niemożliwe. Wałek sprawdzi się idealnie na farbach dobrej jakości zarówno lateksowych, akrylowych, podkładowych itp., o konsystencji od rzadkiej do średnio gęstej. Przy zbyt gęstej farbie, należy ją lekko rozcieńczyć wg zaleceń producenta (jeżeli rozcieńczanie jest niedopuszczalne, to trzeba zmienić wałek – na taki, który dobrze aplikuje gęste farby – np. Polar Bear, Contractor, Cirrus, ale wtedy należy liczyć się ze znacznie większą fakturą). Rozcieńczenie ma na celu „nasączenie” wałka aż do rdzenia, aby nie nastąpiło „zbicie” runa. Runo „zbite” ogromnie zaniża pojemność wałka i uniemożliwia równomierne oddawanie farby, aby uzyskać jak najlepsze efekty pracy należy zadbać również o odpowiednią wilgotność malowanego pomieszczenia – za ideał przyjmuje się poziom 70% ("przesadzać" z wilgotnością nie można!). Polecane uchwyty: regulowane BR047 HULK, BR036, stały BR045.

Ważna uwaga techniczna !

Wałki z mikrofibry mogą na niektórych rodzajach farby powodować utratę runa podczas malowania. W takim przypadku zaleca się zmianę na inny rodzaj runa, np. zastosować wałki z serii ProDoo-Z FTP lub bez FTP. Przypadki tego typu, chociaż występują niezwykle rzadko, to mimo wszystko, producent czuł się w obowiązku i przeprowadził szereg badań laboratoryjnych, w celu rozwiązania problemu. Jednoznacznie stwierdzono, że w żadnym przypadku nie było to spowodowane wadą lub złą jakością wałka (wkładu, runa), a problem wynikał z właściwości użytej farby (np. zawarta chemia, nadmierna "ciągliwość" itp.), dlatego też, najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zmiana rodzaju runa jak zaznaczono wcześniej.

 

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.