0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR301-4.5 Super/Fab 115x13mm wałek dzianinowy dla gęstości od ok. 1.35 do ok. 1.45g/dm3
Strona głównamini wałkiRR301-4.5 Super/Fab 115x13mm wałek dzianinowy dla gęstości od ok. 1.35 do ok. 1.45g/dm3

RR301-4.5 Super/Fab 115x13mm wałek dzianinowy dla gęstości od ok. 1.35 do ok. 1.45g/dm3

Netto: 20,33 zł
Brutto: 25,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR301-4.5
Waga:0.12 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wałek o bardzo dużej pojemności, wykonany z przędzy poliamidowej, o podwójnym splocie dzianinowym. Opracowane runo dla wałka Super/Fab® jest odporne na ścieranie, nie matuje, wyższa wydajność przekłada się na komfortowe malowanie, doskonałe krycie i rozpływ dla współczesnych farb. Runo nie ulega wiotczeniu i mechaceniu. Tkanina daje równomierne pokrycie farbą całej powierzchni o niewielkiej fakturze zależnej od techniki malowania. Typowo zalecany jest dla farb o konsystencji od średniej rzadkości do gęstej (od 1.2 do 1.38gr./dm3). Długość runa ½” (12mm, czasami oznaczony jako 13mm lub 15mm – wymiar w jednostkach metrycznych jest podawany w celach orientacyjnych, wzorcem dla wszystkich wałków jest wymiar w jednostkach imperialnych – czyli w calach) typowo zaleca się stosować przy chropowatości średniej. Runo dobrze "rozbija" farbę powodując idealne krycie. Podczas malowania zwróć uwagę na warunki wilgotnościowo – temperaturowe, ideał to: wilgotność na poziomie 70-80% i temperatura w granicach 17-19 st. Celsjusza, przy zachowaniu staranności uzyskasz znakomite rezultaty, szczególnie na produktach wysokiej jakości. Pamiętaj przy tym, że okna, drzwi i wszelkie wentylacje powinny być zamknięte (szczególnie wentylacje mechaniczne), po malowaniu suszenie i wietrzenie powinno być łagodne, bez "wstrząsu". Proces malowania wszystkimi wałkami Wooster Brush zalecany jest na kontrolowanym lekkim docisku, nigdy na półsuchym lub suchym wałku lub dużym docisku. Nie "oszczędzaj" na farbie w nadmierny sposób, bicie rekordów wydajności zostaw dla laboratoriów badawczych. Wyżyłowane metody malowania powodują wyłącznie problemy, narobisz widoczne ślady pociągnięć oraz zgrubienia (baty). Nakładana farba musi mieć z "czego" się rozpłynąć, zbyt mała ilość powoduje natychmiastowe podsychanie pod wałkiem. Podawaną na etykiecie przez producenta lub dystrybutora wydajność traktuj orientacyjnie i przymrużeniem oka. Zużycie farby zależy od chłonności i chropowatości podłoża. Wygórowane parametry wydajnościowe mogą odnosić się do warunków stworzonych przez laboratorium, natomiast w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, nie ulegaj presji inwestora, to ty wykonujesz projekt i powinieneś dysponować odpowiednią wiedzą i przygotowaniem technicznym. Długość runa dobieraj do warunków jakie masz - czyli chropowatość, chłonność podłoża, konsystencja farby, producent, wilgotność, temperatura, wysokość stropów itd. Runo wałków, które oferujemy "pracuje" i maluje a nie „smaruje” farbą, dzięki temu uzyskasz pożądany najwyższej jakości efekt swojej pracy.
Mini wałki 4.5"-115mm lub 6.5”-165mm, bardzo ułatwiają pracę przy malowaniu narożników, wnęk, powierzchnie przy dużej ilości np. punktów świetlnych, gniazd elektrycznych itp.,
Wszystkie mini rolki SuperFab Jumbo-Koter z jednej strony posiadają zaślepkę (klips) zabezpieczającą otwór wałka przed zbieraniem farby i chlapaniem podczas rotacji przy malowaniu.
Polecane uchwyty: RR013, RR014, RR028, RR323

 Zastrzeżenia:

Wszelkie zdjęcia, opisy, porady, techniki malarskie i szpachlarskie, zastrzeżone są przed kopiowaniem i powielaniem. Udzielane są wyłącznie klientom firmy VOX TOOLS w celu edukacji i wsparcia technicznego dla oferowanych produktów.  

Zobacz także:
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.