0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR305-4.5 Wooster 50/50 115x13mm wełniano-poliestrowy do wszystkich rodzajów farb, klips zdejmowalny
Strona głównamini wałkiRR305-4.5 Wooster 50/50 115x13mm wełniano-poliestrowy do wszystkich rodzajów farb, klips zdejmowalny

RR305-4.5 Wooster 50/50 115x13mm wełniano-poliestrowy do wszystkich rodzajów farb, klips zdejmowalny

Netto: 23,58 zł
Brutto: 29,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR305-4-5
Waga:0.15 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

RR305 50/50™ to seria wałków o splocie dzianinowym, wykonanych z mieszaniny 50% wełny i 50% runa poliestrowego. Taka kombinacja zaowocowała idealnymi parametrami runa dla bardzo dużej różnorodności farb w dużym przedziale gęstości – aż do 1.55 g/litr, dając 100% wydajności. Wełna zapewnia ogromną pojemność, natomiast poliester powstrzymuje zlepianie runa oraz maksymalizuje „rozbijanie” farby w celu uzyskania najlepszego rozpływu i pokrycia bez śladów pociągnięć wałka. Runo jest bardzo stabilne, nie „wychodzi” w trakcie malowania (bynajmniej na testowanych farbach). Jest polecany zarówno do farb wodnych jak i rozpuszczalnikowych dla wszystkich stopni połysku (od matowych do o bardzo dużym połysku). Stosuj uchwyty: RR013, RR028, RR014.

Uwagi techniczne:

  1. Pamiętaj o odpyleniu ścian przed malowaniem (np. jeżeli było szlifowanie itp.) – stosuj MOP 1800 na sucho, przy lekkim docisku – MOP 1800 działa na zasadzie elektrostatycznej.
  2. W zależności od rodzaju powierzchni stosuj odpowiedni grunt lub farbę podkładową, np. gładzie akrylowe, akrylowo-dolomitowe nie należy gruntować gruntem wodnym – powstaną zacieki, takie gładzie po odpyleniu maluj farbą podkładową. Jeżeli jesteś profesjonalistą to warto rozważyć rezygnację z gruntów do wszystkiego tzw. „niekapków”.
  3. Maluj na bardzo małym docisku, farba musi być oddawana z środka runa, a nie rozwałkowywana jak wałkiem do pizzy.
  4. Nigdy nie maluj półsuchym lub suchym runem – zacznie się filcować, będzie źle fakturować, będą widoczne zgrubienia i ślady pociągnięć, runo ulegnie zniszczeniu.
  5. Pamiętaj o wilgotności, temperaturze i braku przeciągów w pomieszczeniu – wilgotność powinna być na poziomie bliskim 70%, temperatura – w granicach 17 – 19 °C, okna, wentylacje, drzwi – zamknięte na czas malowania, po pomalowaniu suszenie swobodne – bez przeciągów.
  6. Myj wałki wyłącznie ręcznie, myjki mechaniczne niszczą runo i wałek jest do wyrzucenia. Susz swobodnie np. kładąc na umywalce – nigdy na kaloryferze, słońcu itp., nigdy nie wyciągaj z wałka wilgoci rozwałkowując go np. na suchej ścianie – zniszczysz runo i możesz od razu wyrzucić.
  7. Jeżeli użyłeś wałek i runo „wychodzi” – zmień rodzaj wałka, przyczyna jest po stronie modyfikacji farby a nie producenta wałka. W takich przypadkach w zależności od gęstości farby i oczekiwanej faktury najlepiej sprawdzają się wałki z serii Super/Fab FTP, Super/Fab, Pro/Doo-Z FTP, Pro/Doo-Z.

Prace budowlane wykonuj zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.

Zastrzeżenia:
Wszelkie zdjęcia, opisy, porady, techniki malarskie, szpachlarskie, tynkarskie itd., zastrzeżone są przed kopiowaniem i powielaniem, udzielane są wyłącznie klientom firmy VOX TOOLS w celu edukacji i wsparcia technicznego dla oferowanych produktów. Wszelkie oznaczenia, logotypy, produkty itd., należą do ich właścicieli. Produkty, wzory użytkowe, logotypy itd., producentów amerykańskich są opatentowane i zastrzeżone, wszelkie kopiowanie, podszywanie się itp., spowoduje konsekwencje prawne.

Zobacz także:
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.