0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR312-4.5" Polar Bear 115x14mm sznurkowy do materiałów gęstych i bardzo gęstych nawet do 1.55g/dm3
Strona głównamini wałkiRR312-4.5" Polar Bear 115x14mm sznurkowy do materiałów gęstych i bardzo gęstych nawet do 1.55g/dm3

RR312-4.5" Polar Bear 115x14mm sznurkowy do materiałów gęstych i bardzo gęstych nawet do 1.55g/dm3

Netto: 23,58 zł
Brutto: 29,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR312-4.5
Waga:0.25 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

RR312 Polar Bear® to seria jednych z najlepszych wałków do stosowania z gęstymi lub bardzo gęstymi materiałami, np. farby, gotowe gładzie itp., dla wszystkich rodzajów farb o różnym stopniu połysku. Doskonałe niepowtarzalne runo w postaci lekkiego skręconego sznurka idealnie aplikuje farby o dużej gęstości, tworząc umiarkowaną fakturę o zaokrąglonym kształcie (w zależności od techniki malowania). Idealne krycie i równomierna warstwa niwelują wszelkie refleksy, maskują drobne rysy, ubytki, itp., co powoduje, że odbicie światła pod każdym kątem sprawia wrażenie doskonale wykonanej powłoki. Niestety wg oficjalnego komunikatu producenta, brak runa spowodował wstrzymanie produkcji. Na obecną chwilę w naszym sklepie dostępne są ograniczone rozmiary. Wałki Polar Bear nie stosuj do farb bardzo rzadkich i rzadkich, w takim przypadku skorzystaj z serii Super/Fab FTP – do gruntowania, aplikowania farby podkładowej i 1-szej warstwy farby nawierzchniowej (lub również, warstwy finiszowej jeżeli chcesz uzyskać umiarkowaną/standardową fakturę końcową – zależną oczywiście od techniki malowania), oraz z serii Pro/Doo-Z FTP – gdy chcesz uzyskać na warstwie finiszowej gładką fakturę.

Polecane uchwyty: RR013, RR028, RR014.

Uwagi techniczne:

  1. Pamiętaj o odpyleniu ścian przed malowaniem (np. jeżeli było szlifowanie itp.) – stosuj MOP 1800 na sucho, przy lekkim docisku – MOP 1800 działa na zasadzie elektrostatycznej.
  2. W zależności od rodzaju powierzchni stosuj odpowiedni grunt lub farbę podkładową, np. gładzie akrylowe, akrylowo-dolomitowe nie należy gruntować gruntem wodnym – powstaną zacieki, takie gładzie po odpyleniu maluj farbą podkładową. Jeżeli jesteś profesjonalistą to warto rozważyć rezygnację z gruntów do wszystkiego tzw. „niekapków”.
  3. Maluj na bardzo małym docisku, farba musi być oddawana z środka runa, a nie rozwałkowywana jak wałkiem do pizzy.
  4. Nigdy nie maluj półsuchym lub suchym runem – zacznie się filcować, będzie źle fakturować, będą widoczne zgrubienia i ślady pociągnięć, runo ulegnie zniszczeniu.
  5. Pamiętaj o wilgotności, temperaturze i braku przeciągów w pomieszczeniu – wilgotność powinna być na poziomie bliskim 70%, temperatura – w granicach 17 – 19 °C, okna, wentylacje, drzwi – zamknięte na czas malowania, po pomalowaniu suszenie swobodne – bez przeciągów.
  6. Myj wałki wyłącznie ręcznie, myjki mechaniczne niszczą runo i wałek jest do wyrzucenia. Susz swobodnie np. kładąc na umywalce – nigdy na kaloryferze, słońcu itp., nigdy nie wyciągaj z wałka wilgoci rozwałkowując go np. na suchej ścianie – zniszczysz runo i możesz od razu wyrzucić.
  7. Jeżeli użyłeś wałek i runo „wychodzi” – zmień rodzaj wałka, przyczyna jest po stronie modyfikacji farby a nie producenta wałka.

Prace budowlane, renowacyjne itp., wykonuj zgodnie z zasadami sztuki budowlanej lub rzemieślniczej w danej dziedzinie.

Zastrzeżenia:

Wszelkie zdjęcia, opisy, porady, techniki malarskie, szpachlarskie, tynkarskie, itp., zastrzeżone są przed kopiowaniem i powielaniem, udzielane są wyłącznie klientom firmy VOX TOOLS w celu edukacji i wsparcia technicznego dla oferowanych produktów. Wszelkie oznaczenia, logotypy, produkty itd., należą do ich właścicieli. Produkty, wzory użytkowe, logotypy itd., producentów amerykańskich są opatentowane i zastrzeżone, wszelkie kopiowanie, podszywanie się itp., spowoduje konsekwencje prawne.

Zobacz także:
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.