0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR314-4.5 Micro Plush 115x8mm mini wałek z mikrofibry, bezfakturowy, idealny do farb wys. jakości
Strona głównamini wałkiRR314-4.5 Micro Plush 115x8mm mini wałek z mikrofibry, bezfakturowy, idealny do farb wys. jakości

RR314-4.5 Micro Plush 115x8mm mini wałek z mikrofibry, bezfakturowy, idealny do farb wys. jakości

Netto: 18,85 zł
Brutto: 23,19 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR314-4.5
Waga:0.10 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wooster Brush profesjonalne wałki Micro Plush umożliwiają uzyskanie bardzo gładkiego wykończenia bez smug i śladów pociągnięć. Najlepsze rezultaty osiągniesz dla gęstości farby od ok. 1.15 do ok. 1.35 g/dm3 (to jest to samo co g/litr lub kg/m3). Naukowo opracowane runo z mikro fibry pozwala osiągnąć profesjonalne rezultaty jak przy malowaniu natryskowym na najwyższym poziomie (w trakcie profesjonalnego malowania natryskowego, zaleca się aby farbę obligatoryjnie fakturować wałkiem!). Wałki służą również do poprawek po malowaniu natryskowym (po niedomalowaniach). Idealnie współpracują ze wszystkimi rodzajami farb i emalii w tym również o obniżonym LZO, oraz przy intensywnych mocno nasyconych kolorach. Szczególnie polecany dla bardzo gładkich powierzchni malowanych farbami o różnym stopniu połysku - np. połysk, półpołysk, półmat, mat. Stanowią bardzo dobry wybór przy lakierowaniu np. drzwi, szafek itp. Technologia produkcji wałków Micro Plush wyprzedza konkurencyjne produkty.
Polecane rączki malarskie: RR013, RR014, RR028.

Ważna uwaga techniczna !

Wałki z mikrofibry mogą na niektórych farbach powodować utratę runa podczas malowania. W takim przypadku zaleca się zmianę na inny rodzaj runa, np. zastosować wałki z serii ProDoo-Z FTP lub ProDoo-Z bez FTP (w zależności od gęstości farby). Przypadki tego typu, chociaż występują niezwykle rzadko, to mimo wszystko producent przeprowadził szereg badań laboratoryjnych w celu wyjaśnienia problemu. Laboratorium jednoznacznie stwierdziło, że w żadnym przypadku nie było to spowodowane wadą lub złą jakością wałka (wkładu, runa), a problem wynikał z właściwości użytej farby np. zawarta chemia, modyfikacja farby (nieuprawnione dolewanie gruntu itp.), nadmierna "ciągliwość" itd., dlatego też, pewnego rodzaju rozwiązaniem w takiej sytuacji jest zmiana runa wałka jak zaznaczono wcześniej.

Ostrzeżenia: 
Pamiętaj, po użyciu na farbach wodnych, myj wkłady pod bieżącą wodą, nigdy nie stosuj myjek rotacyjnych lub ciśnieniowych, stosując myjki natychmiast zniszczysz runo wałka. Nigdy nie rób "cofania" na suchym lub półsuchym wałku. Nie roluj półsuchym lub suchym wałkiem spowoduje to zniszczenie runa i nie uzyskasz odpowiedniej faktury, wałek musi być stale mokry. Maluj na lekkim docisku, nie ciśnij wałka na ścianie lub suficie, zniszczysz narzędzie oraz efekty swojej pracy - narobisz tylko "baty" i ślady pociągnięć a w skrajnym przypadku runo odklei się od rdzenia. 
Prace budowlane, renowacyjne, konserwatorskie, rzemieślnicze itp., wykonuj zgodnie z zasadami sztuki w danej dziedzinie.
Zastrzeżenia:
Podawane wymiary (narzędzi, runa, włosia itd.) są przelicznikami z miar imperialnych i z reguły są orientacyjne, nie mają żadnego wpływu na funkcjonowanie gotowego wyrobu, są podawane wyłącznie dla orientacyjnego wyobrażenia wykonawcy, nie stanowią podstawy do wykonania narzędzi ani ich pomiarów w układzie jednostek SI (metrycznym) oraz nie stanowią podstawy do jakichkolwiek roszczeń, dla przykładu - runo 1/2" może być oznaczone jako 12mm, 13mm, 15mm a nawet 16mm - za każdym razem jest to runo 1/2"(z przelicznika 12.7mm). Runa nie mierzy się suwmiarką, producent długość runa określa na podstawie wielu innych parametrów - np. rodzaju i pojemności tkaniny, technologii wykonania splotu itp. (dokładne informacje nie są podawane, ze względu na ochronę własności oraz chroniony proces produkcyjny).

Wszelkie zdjęcia, opisy, porady, techniki malarskie, szpachlarskie, tynkarskie itp., zastrzeżone są przed kopiowaniem i powielaniem. W opisach lub słownie udzielane są wyłącznie klientom firmy VOX TOOLS w celu wsparcia technicznego dla oferowanych produktów. Wszelkie oznaczenia, logotypy, produkty itd., należą do ich właścicieli (producentów). Produkty, wzory użytkowe, logotypy itd., producentów amerykańskich są opatentowane i zastrzeżone a wszelkie kopiowanie, podszywanie się, naśladownictwo itp., spowoduje konsekwencje prawne.


ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.