0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR327-6.5 MicroFiber 165x10mm mini wałek z mikrofibry, bezfakturowy, idealny do farb wys. jakości
Strona głównamini wałkiRR327-6.5 MicroFiber 165x10mm mini wałek z mikrofibry, bezfakturowy, idealny do farb wys. jakości

RR327-6.5 MicroFiber 165x10mm mini wałek z mikrofibry, bezfakturowy, idealny do farb wys. jakości

Netto: 23,58 zł
Brutto: 29,00 zł
Producent: Wooster Brush
Waga:0.16 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Walek MicroFiber RR327 o dużej pojemności z najlepszej mikrofibry dostępnej na rynku. Ulepszona konstrukcja runa o splocie tkaninowym, zapewnia najbardziej gładkie rezultaty, jest to tzw. wałek bezfakturowy. Unikalna mieszanka włókien, stabilizuje i utrzymuje farbę, praktycznie eliminując ślady pociągnięć oraz rozpryski. Fazowane końce zapobiegają powstawaniu zgrubień (tzw. baty). Mocny rdzeń polipropylenowy jest odporny na wodę i rozpuszczalniki. Wałki odznaczają się bardzo dużą żywotnością przy zachowaniu odpowiednich zasad malowania, przechowywania i mycia. Najlepsze rezultaty osiągniesz dla gęstości farby od ok. 1.15 do ok. 1.35 g/dm3 (to jest to samo co g/litr).

Ważna uwaga techniczna !

Wałki z mikrofibry mogą na niektórych rodzajach farby powodować utratę runa podczas malowania. W takim przypadku zaleca się zmianę na inny rodzaj runa, np. zastosować wałki z serii ProDoo-Z FTP lub bez FTP. Przypadki tego typu, chociaż występują niezwykle rzadko, to mimo wszystko, producent czuł się w obowiązku i przeprowadził szereg badań laboratoryjnych, w celu rozwiązania problemu. Jednoznacznie stwierdzono, że w żadnym przypadku nie było to spowodowane wadą lub złą jakością wałka (wkładu, runa), a problem wynikał z właściwości użytej farby (np. zawarta chemia, nadmierna "ciągliwość" itp.), dlatego też, najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zmiana rodzaju runa jak zaznaczono wcześniej.

Ostrzeżenia: 
Pamiętaj, myj wkłady pod bieżącą wodą, nigdy nie stosuj myjek rotacyjnych lub ciśnieniowych, stosując taką technikę mycia, natychmiast zniszczysz runo wałka. Pamiętaj, przy malowaniu wałkami Wooster Brush nigdy nie rób "cofania", "ściągania", "czesania" półsuchym lub suchym wałkiem. Nigdy również nie roluj półsuchym lub suchym wałkiem - spowoduje to zniszczenie runa i nie uzyskasz odpowiedniej faktury, wałek musi być stale "mokry". Pamiętaj, maluj na lekkim docisku, malując wałkiem Wooster Brush nigdy nie ciśnij wałka na ścianie lub suficie, zniszczysz narzędzie (w skrajnym przypadku runo potrafi odkleić się od rdzenia!) i efekty swojej pracy (narobisz tylko "baty" i ślady po wałku).

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.