0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR334 4.5 CIRRUS X 115x19mm mini wałek tkaninowy do gęstości od ~1.28 do ~ 1.55 g/dm3 koniec szyty
Strona głównamini wałkiRR334 4.5 CIRRUS X 115x19mm mini wałek tkaninowy do gęstości od ~1.28 do ~ 1.55 g/dm3 koniec szyty

RR334 4.5 CIRRUS X 115x19mm mini wałek tkaninowy do gęstości od ~1.28 do ~ 1.55 g/dm3 koniec szyty

Netto: 39,84 zł
Brutto: 49,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR334_4.5
Waga:0.15 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

RR344 Cirrus to wałek tkaninowy o bardzo dużej pojemności, znajdzie zastosowanie przy dużej rozpiętości chropowatości powierzchni. Sprawdzi się również do wykonywania wszelkiego rodzaju dekoracyjnych efektów na stiukach, tynkach, strukturach itp., oraz będzie znakomity do malowania narożników. Pamiętaj - NALEŻY malować na lekkim docisku, runo utrzymuje farbę eliminując kapanie i rozpryski, dając równomierne rozłożenie powłoki bez matowania na malowanej powierzchni, wałek musi się "stroszyć", przy zbyt dużym docisku runo „klapnie”, będą widoczne pociągnięcia wałka i zgrubienia (baty). Stale musi być nasączony farbą, aż do rdzenia (czyli tej "rurki" na której przyklejone jest futro). Niedopuszczalne jest malowanie lub fakturowanie, gdy wałek jest półsuchy albo suchy - nastąpi szybkie filcowanie a także odklejenie od rdzenia. Wałek można stosować do wszystkich rodzajów farb, gruntów, podkładów, uszczelniaczy itd., ze standardowym przeznaczeniem do powierzchni od średniej, dużej lub bardzo dużej chropowatości. Tworzona faktura zależy od techniki malowania. Wbrew pozorom (ze względu na długie runo), nie tworzy dużej faktury, farba jest dobrze rozkładana. Niedopuszczalne jest mycie jakichkolwiek wałków Wooster Brush w myjkach rotacyjnych bądź ciśnieniowych. Myć należy pod bieżącą wodą i zostawić do swobodnego wyschnięcia (nie można suszyć na kaloryferze lub słońcu). 
Wszelkie opisy, sugestie, informacje są zastrzeżone dla Vox Tools. Sposoby profesjonalnego malowania lub wykonywania prac malarskich, szpachlarskich i innych budowlanych udzielamy wyłącznie Klientom sklepu Voxtools.pl, Marshalltown.pl Woosterbrush.pl Narzędzia malarskie stanowią doskonałe uzupełnienie naszej oferty profesjonalnych narzędzi firmy 
Marshalltown znajdującej się na stronie sklepu Marshalltown.pl, wysyłki z obu sklepów są łączone.

Prace budowlane, renowacyjne, itp., wykonuj zgodnie z zasadami sztuki budowlanej lub rzemieślniczej w danej dziedzinie.

Uwagi techniczne:

  1. Pamiętaj o odpyleniu ścian przed malowaniem (np. jeżeli było szlifowanie itp.) – stosuj MOP 1800 na sucho, przy lekkim docisku – MOP 1800 działa na zasadzie elektrostatycznej.
  2. W zależności od rodzaju powierzchni stosuj odpowiedni grunt lub farbę podkładową, np. gładzie akrylowe, akrylowo-dolomitowe nie należy gruntować gruntem wodnym – powstaną zacieki, takie gładzie po odpyleniu maluj farbą podkładową. Jeżeli jesteś profesjonalistą to warto rozważyć rezygnację z gruntów do wszystkiego tzw. „niekapków”.
  3. Maluj na bardzo małym docisku, farba musi być oddawana z środka runa, a nie rozwałkowywana jak wałkiem do pizzy.
  4. Nigdy nie maluj półsuchym lub suchym runem – zacznie się filcować, będzie źle fakturować, będą widoczne zgrubienia i ślady pociągnięć, runo ulegnie zniszczeniu.
  5. Pamiętaj o wilgotności, temperaturze i braku przeciągów w pomieszczeniu – wilgotność powinna być na poziomie bliskim 70%, temperatura – w granicach 17 – 19 °C, okna, wentylacje, drzwi – zamknięte na czas malowania, po pomalowaniu suszenie swobodne – bez przeciągów.
  6. Myj wałki wyłącznie ręcznie, myjki mechaniczne niszczą runo i wałek jest do wyrzucenia. Susz swobodnie np. kładąc na umywalce – nigdy na kaloryferze, słońcu itp., nigdy nie wyciągaj z wałka wilgoci rozwałkowując go np. na suchej ścianie – zniszczysz runo i możesz od razu wyrzucić.
  7. Jeżeli użyłeś wałek i runo „wychodzi” – zmień rodzaj wałka, przyczyna jest po stronie modyfikacji farby a nie producenta wałka. W takich przypadkach w zależności od gęstości farby i oczekiwanej faktury najlepiej sprawdzają się wałki z serii Super/Fab FTP, Super/Fab, Pro/Doo-Z FTP, Pro/Doo-Z.

Zastrzeżenia:
Wszelkie zdjęcia, opisy, porady, techniki malarskie, szpachlarskie, tynkarskie itp., zastrzeżone są przed kopiowaniem i powielaniem, udzielane są wyłącznie klientom firmy VOX TOOLS w celu edukacji i wsparcia technicznego dla oferowanych produktów. Wszelkie oznaczenia, logotypy, produkty itd., należą do ich właścicieli. Produkty, wzory użytkowe, logotypy itd., producentów amerykańskich są opatentowane i zastrzeżone, wszelkie kopiowanie, podszywanie się itp., spowoduje konsekwencje prawne.  

 

Zobacz także:
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.