0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR381-6.5 Pro/Doo-Z FTP 165x10mm finiszowy mini wałek tkaninowy dla gęstości od 1.1 do ok. 1.37g/dm3
Strona głównamini wałkiRR381-6.5 Pro/Doo-Z FTP 165x10mm finiszowy mini wałek tkaninowy dla gęstości od 1.1 do ok. 1.37g/dm3

RR381-6.5 Pro/Doo-Z FTP 165x10mm finiszowy mini wałek tkaninowy dla gęstości od 1.1 do ok. 1.37g/dm3

Netto: 26,83 zł
Brutto: 33,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR381-6.5
Waga:0.12 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Seria wałków (wkładów) Wooster Brush Pro/Doo-Z FTP polecana jest szczególnie do malowania na warstwie finiszowej. Runo o splocie tkaninowym tworzy bardzo gładką fakturę, przez co uzyskujemy ekskluzywne wykończenie malowanej powierzchni. Wałek o dużej pojemności (oczywiście dla splotu tkaninowego, gdyż ta pojemność jest nieco mniejsza w odniesieniu do splotu dzianinowego). Runo wykonane z naukowo opracowanej i opatentowanej przędzy poliamidowej, co stanowi o jej wyjątkowości i doskonałych właściwościach. Pamiętaj aby malować na lekkim docisku, to wspaniałe runo utrzymuje farbę, powodując jej powolne i równomierne oddawanie (technologia HydroFlow®), co skutkuje harmonijnym rozłożeniem nakładanej powłoki (farby) na powierzchni, eliminując przy tym kapanie, rozpryski, zacieki, „baty”, „przematowienia” itd., czyli same plusy (dlatego, należy dochować staranności w trakcie malowania). Runo musi być stale nasączone farbą, aż do rdzenia (tej rurki PCV, na której jest przyklejone). Niedopuszczalne jest malowanie lub fakturowanie („czesanie farby”), gdy jest suche lub półsuche, gdyż spowoduje to nie tylko szybkie zniszczenie narzędzia (runo sfilcuje się lub oderwie od rdzenia) ale również efekty pracy będą niedostateczne (w opłakanym stanie). Wałek (wkład) ma zastosowanie do wszystkich rodzajów farb ze standardowym przeznaczeniem do powierzchni od małej do średniej chropowatości. Najlepsze rezultaty są osiągane przy rozlewności farb od bardzo rzadkich do średnio gęstych np. 1.19 kg/dm3 do 1.35kg/dm3. W przypadku gdy farba jest zbyt gęsta należy dolać odrobinę wody dla farb wodnych (lub oczywiście odpowiedniego rozcieńczalnika zalecanego dla danego rodzaju farb np. rozpuszczalnikowych, lakierów itd.)  

Polecane uchwyty na mini wkłady: RR013, RR028, RR014 (długi trzpień).
Rozmiar 6.5" - 165mm jest za duży do wiaderka Pelican 8619, należy użyć Speed Bucket 8617 lub większego np. 8616, standardowej lub większej kuwety np. R404, BR549 itp.

Mycie i konserwacja wkładów Wooster Brush.

Zaleca się mycie pod bieżącą wodą (oczywiście dla farb wodnych lub odpowiednim rozpuszczalnikiem dla farb rozpuszczalnikowych, lakierów itd.) Niedopuszczalne jest stosowanie myjek rotacyjnych, ciśnieniowych itp. Nastąpi rozerwanie splotu lub odklejenie runa, czyli w efekcie zniszczenie narzędzia. W tego typu narzędziach nie występują „wady” fabryczne, przyczyną uszkodzenia zawsze jest nieumiejętna eksploatacja lub stosowanie niezgodne z przeznaczeniem (należy zauważyć, że tradycje w produkcji firma Wooster Brush posiada ponad 190 letnie i na bazie tak ogromnego doświadczenia doskonale jest znany wachlarz popełnianych błędów wykonawczych). W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu najlepiej drogą mailową.

Informacja dodatkowa:
Jeżeli farba jest bardzo gęsta (powiedzmy powyżej 1.4kg/dm3), a z różnych powodów nie chcesz lub nie możesz jej rozcieńczyć, to proponujemy skorzystać z serii bez FTP – bez technologii HydroFlow®. Runo w tym przypadku bardziej „oddaje” farbę, przez co gęsta farba nie jest „trzymana” w runie. W konsekwencji może to spowodować, że łatwiej będzie Ci się malowało.

Zobacz także:
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.