0,00 zł
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweRR665-9 230x4.7mm Pro/Doo-Z FTP idealne rozwiązanie do farb epoksydowych
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweRR665-9 230x4.7mm Pro/Doo-Z FTP idealne rozwiązanie do farb epoksydowych

RR665-9 230x4.7mm Pro/Doo-Z FTP idealne rozwiązanie do farb epoksydowych

Netto: 21,14 zł
Brutto: 26,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR665-9
Waga:0.11 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

RR665 Pro/Doo-Z FTP to profesjonalny wałek, ten opis dotyczy tego konkretnego modelu we wszystkich rozmiarach tj. 18” (46cm), 14” (36cm), 9” (23cm), przeznaczony jest głównie do epoksydów, poliuretanów, uretanów i temu podobnych wyprawek. Zastosowanie do malowania ścian i sufitów, raczej nie jest zalecane, ponieważ za mało jest farby a podłoże może być zbyt chłonne, aby farba mogła się rozpłynąć. Należy pamiętać o tym, aby w trakcie malowania wałka nie cisnąć i nie malować półsuchym lub prawie suchym runem (powstanie dużo śladów pociągnięć i tzw. batów – zgrubień farby). Jeżeli chcesz nadal tak krótkim runem malować ściany i sufity, powinieneś wziąć tę informację pod uwagę przy swoim wyborze. W przypadku malowania wyprawek podłogowych np. farbami epoksydowymi, jest to jeden z najlepszych wyborów. Dodatkowo możesz zastosować dystanse kontrolujące grubość nakładanej powłoki np. R082, R083, R084. Wałki Pro/Doo-Z FTP najlepiej sprawdzają się z farbami o gęstości do 1.37 g/dm3(dolna granica nie jest istotna, może być np.1.15 g/dm3 i to nie ma większego znaczenia). Sensem opracowania właśnie takiego runa (czyli z technologią FTP Hydro Flow), było, aby przy farbach (płynach) o niskiej gęstości następowało powolne, równomierne uwalnianie tychże płynów (farby) w trakcie pracy, przez co nie ma „chlapania” i minimalizowane jest ryzyko powstania zacieków.  W przypadku, gdy dysponujesz bardziej gęstą farbą zastosuj wałki (wkłady) bez technologii FTP – farba nie będzie tak mocno „trzymana” w runie (czyli runo będzie bardziej „oddawać” farbę). Dla przykładu, odpowiednikiem wałka RR665 FTP jest wałek RR641 (bez technologii FT), gdzie będziesz miał idealne efekty z farbami od 1.35g/dm3 do nawet powyżej 1.5 g/dm3 (oczywiście bez rozcieńczania).

Wszelkie opisy i prawa są zastrzeżone.
Kopiowanie produktów, zdjęć i opisów zabronione.

W wielu przypadkach, opisy i porady technik wykonawczych dotyczą konkretnych narzędzi, przypadków wykonania, stosowanych materiałów i są przeznaczone wyłącznie dla Klientów sklepu: www.voxtools.pl , www.woosterbrush.pl , www.marshalltown.pl używających profesjonalnych narzędzi Marshalltown, Wooster Brush, Speed Skim.

Wszelkie znaki w tym logo, patenty i design wyrobów należą do ich właścicieli.
Marshalltown, Wooster Brush, Speed Skim

Zobacz także:
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.