0,00 zł
Strona głównawałki 356mm 14"Wooster Micro Plush R235-14 356x8mm (14x5/16) bezfakturowy wałek malarski z mikrofibry
Strona głównawałki 356mm 14"Wooster Micro Plush R235-14 356x8mm (14x5/16) bezfakturowy wałek malarski z mikrofibry

Wooster Micro Plush R235-14 356x8mm (14x5/16) bezfakturowy wałek malarski z mikrofibry

Netto: 39,34 zł
Brutto: 48,38 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R235-14
Waga:0.35 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wooster Brush Micro Plush Profesjonalny bezfakturowy wałek malarski z mikrofibry, zapewnia najgładsze wykończenia z możliwych (pamiętaj aby idealnie przygotować powierzchnię), można stosować do poprawek po malowaniu natryskowym, aby sztuka się udała, należy zachować warunki wilgotnościowo-temperaturowe w pomieszczeniu, dla zapewnienia rozpływu farby. Mikrofibra z serii Micro Plush została naukowo opracowana i opatentowana. Producent stworzył produkt najlepszej jakości na rynku w stosunku do innych wiodących marek. Runo jest sprężyste i trwałe, dobrze przyjmuje farby od rzadkich do gęstych (jak farba jest zbyt gęsta, należy ją lekko rozcieńczyć), wałek musi „przyjąć” farbę aż do rdzenia.

Wałki myć pod bieżącą wodą, pamiętaj do żadnych wałków Wooster Brush nie wolno stosować myjek rotacyjnych bądź ciśnieniowych - takie „wynalazki” uszkadzają współcześnie produkowane runo. Pomimo ogromnej trwałości, zostaje naruszona (rozerwana) wewnętrzna struktura runa łącznie z możliwością odklejania się od rdzenia.
 

Jak będziesz malował na drugi dzień, zawiń dokładnie wałek z pozostałą farbą (trzeba przepłukać jak jest mocno gęsta lub umyć gdy są grudy albo wyczuwalne podsychanie końcówek) folią stretch i najlepiej włóż do wiadra z wodą (przy tak zawiniętym wkładzie może w jednym wiadrze być kilka wałków, woda zapewnia brak dostępu powietrza i farba nie zaschnie, natomiast folia stretch zabezpiecza przed mieszaniem się pigmentów). Następnego dnia wałek po ponownym nasączeniu farbą jest gotowy do pracy i od razu jednolicie fakturuje ścianę.

Wkładów nie wolno suszyć na słońcu, kaloryferze, itp. Wyłącznie prawidłowe mycie i konserwacja zapewniają profesjonalną jakość i długą żywotność wałków malarskich tego producenta.

Polecane uchwyty: 
stały - klatkowy: R017-14
regulowane: BR047 HULK, BR036 - uwaga: przy zastosowaniu uchwytów regulowanych należy dokupić klipsy R087 (Roller EndCaps - sprzedawane po 2 szt.)

Ważna uwaga techniczna !

Wałki z mikrofibry mogą na niektórych rodzajach farby powodować utratę runa podczas malowania. W takim przypadku zaleca się zmianę na inny rodzaj runa, np. zastosować wałki z serii ProDoo-Z FTP lub bez FTP. Przypadki tego typu, chociaż występują niezwykle rzadko, to mimo wszystko, producent czuł się w obowiązku i przeprowadził szereg badań laboratoryjnych, w celu rozwiązania problemu. Jednoznacznie stwierdzono, że w żadnym przypadku nie było to spowodowane wadą lub złą jakością wałka (wkładu, runa), a problem wynikał z właściwości użytej farby (np. zawarta chemia, nadmierna "ciągliwość" itp.), dlatego też, najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku jest zmiana rodzaju runa jak zaznaczono wcześniej.

 

Opracowanie: VOX TOOLS
wszelkie prawa zastrzeżone.


Katalog Micro Plush USAPobierz plik
Uwaga:

Seria wałków malarskich Wooster Micro Plush zostanie zastąpiona serią Wooster Micro Fiber. Producent deklaruje, że jest to tylko zmiana nazwy. W przypadku gdy na stanie zabraknie serii Micro Plush prosimy o wybranie wałków z serii Micro Fiber.
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.