0,00 zł
Strona głównawałki 457mm 18"ProDoo-Z FTP RR668-18 457x19mm (18"x3/4") wałek malarski
Strona głównawałki 457mm 18"ProDoo-Z FTP RR668-18 457x19mm (18"x3/4") wałek malarski

ProDoo-Z FTP RR668-18 457x19mm (18"x3/4") wałek malarski

Netto: 75,61 zł
Brutto: 93,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR668-18
Waga:0.20 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Profesjonalny niekapiący wałek o dużej pojemności oraz gęstości runa, idealny dla wszystkich obecnie produkowanych rodzajów farb. Odporne runo wykonane z mieszaniny różnych tkanin zapewnia 100% wydajność. Biała przędza z podwójnym złotym prążkiem opracowana i opatentowana przez Wooster'a zwiększa pojemność, a dzięki technologii HydroFlow™ umożliwia gładkie i równe pokrycie bez smug i zacieków. Wałek polecany dla większości farb, szczególnie o obniżonym LZO, ceramicznych, cienkopowłokowych, epoksydów, farb podkładowych itp. Pomimo grubego runa 19mm, wałek nie tworzy dużej faktury, idealnie sprawdzi się również na szorstkich powierzchniach. Polecane uchwyty: regulowane BR047 HULK, BR036 lub stały BR045-18.

Szczególnie polecam do malowania sufitów większością farb, należy zadbać aby konsystencja farby nie była zbyt gęsta (powinna być co najwyżej średnio-gęsta). Nie ma znaczenia czy farba będzie matowa, czy w półpołysku lub połysku, runo idealnie rozbija farbę, w zależności od sposobu fakturowania uzyskujemy mniejszą lub lekko większą jednolitą fakturę. Runo 3/4 (19mm) tego modelu wałka daje możliwość lekkiego maskowania farbą rys na suficie bądź ścianie, powstałych przy szlfiowaniu (zbyt mocnych nie zamaskuje, gdyż tak dobre rozbicie farby tworzy jednolitą powierzchnię i nie "zalewa" farbą). Innym istotnym parametrem na który trzeba zwrócić uwagę przy malowaniu, są warunki wilgotnościowo-temperaturowe - laboratoryjny ideał to temperatura 17-19 st. Celsjusza i wilgotność 70%. Grube runo daje możliwość profesjonalnego malowania w warunkach rzeczywistych, niwelując w pewnym zakresie podane warunki laboratoryjne. Przed użyciem zaleca się wałek zmoczyć pod bieżącą wodą i ściągnąć nadmiar wody aby był wilgotny, dzieki temu lepiej przyjmie farbę do "rdzenia" . Technologia wykonania tkaniny wałka nie ulega zlepianiu (nie robi się "walec") oraz zapewnia powolne uwalnianie farby, dlatego nie należy zbyt mocno "cisnąć" oraz doprowadzać do pracy na "suchym" wałku. Malowanie powierzchni takich jak sufity i ściany pownno odbywać się "z kija" - wszystkie kije w naszej ofercie pasują, długość dobieramy w zależności od wysokości stropów i naszego wzrostu (żeby swobodnie sięgnąć z ok. 30-50cm naddatkiem), polecane kije to np. R090, R091 itd. R054, R055 itd. Najlepsze efekty przy malowaniu uzyskuje się malując mniej więcej od środka np. ściany i rozprowazamy farbę do góry i do samego dołu jednolitymi ruchami, bez efektu tzw. "dojenia" (czyli nie stosujemy krótkich ruchów góra dół, część wykonawców tak się przyzwyczaiła ale jest to brak wiedzy i świadomości, bo sensu próżno jest się doszukiwać, w każdym bądź razie jest to szkodliwe dla inwestora - powoduje napowietrzanie farby, szybsze kredowanie oraz odspojenie, wiele zgrubień i śladów pociągnięć - wystarczy spojrzeć przy dobrym świetle pod odpowiednim kątem).
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.