0,00 zł
Strona głównawałki 457mm 18"R243-18 SuperFAB 456x32mm dla gęstości farby ok. 1.35-1.55 g/dm3, do dużych powierzchni i elewacji
Strona głównawałki 457mm 18"R243-18 SuperFAB 456x32mm dla gęstości farby ok. 1.35-1.55 g/dm3, do dużych powierzchni i elewacji

R243-18 SuperFAB 456x32mm dla gęstości farby ok. 1.35-1.55 g/dm3, do dużych powierzchni i elewacji

Netto: 64,23 zł
Brutto: 79,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R243-18
Waga:0.30 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Runo o splocie dzianinowym opracowane dla wałka Super/Fab® jest odporne na ścieranie, matowienie, zapewnia wyższą wydajność, doskonałe krycie i równomierny rozpływ farby na powierzchni. Wałek o bardzo dużej pojemności, niekapiący, runo nie ulega wiotczeniu i mechaceniu. Tkanina tworzy typową fakturę w zależności od techniki malowania. Idealny do maskowania farbą drobnych rys, śladów po wcześniejszym nieumiejętnym malowaniu itp. Typowo zalecany jest dla farb o konsystencji od 1.35 do 1.55 g/dm3. Runo dobrze "rozbija" farbę powodując idealne krycie i komfortowe malowanie. Malując wewnątrz pomieszczeń należy zwróć uwagę na warunki wilgotnościowo - temperaturowe (ideał to: wilgotność na poziomie 70% i temperatura w granicach 17-19 st. Celsjusza). Okna, drzwi, wentylacje powinny być zamknięte (szczególnie wentylacje mechaniczne), po malowaniu -suszenie i wietrzenie powinno być łagodne, bez "wstrząsu". Proces malowania wszystkimi wałkami Wooster Brush powinien być powadzony na kontrolowanym lekkim docisku, nigdy na prawie suchym wałku lub dużym docisku. Nie "oszczędzaj" na farbie w nadmierny sposób, bicie rekordów wydajności zostaw dla laboratoriów badawczych. Wyżyłowane metody malowania powodują wyłącznie problemy, narobisz widoczne ślady pociągnięć oraz zgrubienia. Pamiętaj, farba musi mieć z "czego" się rozpłynąć. Runo 32mm zalecane jest do malowania elewacji. Zużycie farby zależy od chłonności i chropowatości podłoża. Długość runa dobieraj do panujących aktualnie warunków - czyli chropowatość, chłonność podłoża, konsystencja farby, producent, wilgotność i temperatura. Farba musi być oddawana z wnętrza runa a nie z zewnętrznej części. Stosując w/w podstawy uzyskasz pożądany efekt swojej pracy.

 Ten model wałka z runem 1 ¼" - 32mm, sprawdzi się idealnie na elewacjach oraz bardzo dużych i wysokich powierzchniach np. typu kościoły, klatki schodowe w blokach, wysokie stropy itd., gdzie czasami trzeba farbą zamaskować rysy, zaprawki itp. Ważna uwaga: wałek nie stworzy bardzo dużej faktury, ponieważ wszystko zależy od tzw. „wyczesania” - czyli końcowego ściągnięcia farby. Przy malowaniu elewacji długie runo sprawdzi się na bardzo chropowatej i chropowatej strukturze jak również przy malowaniu powierzchni betonowych np. płyty itp.

 

Polecane uchwyty: stały BR045-18, regulowane: BR047 (12-18"), BR036 (12-18").

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.