0,00 zł
Strona głównawałki 457mm 18"R523-18 457x10mm MicroFiber wałek malarski bezfakturowy z mikrofibry
Strona głównawałki 457mm 18"R523-18 457x10mm MicroFiber wałek malarski bezfakturowy z mikrofibry

R523-18 457x10mm MicroFiber wałek malarski bezfakturowy z mikrofibry

Netto: 38,52 zł
Brutto: 47,37 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R523-18
Waga:0.13 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Wałki (wkłady) z serii Microfiber i MicroPlush firmy Wooster Brush polecane są szczególnie do ekskluzywnego wykończania warstw finiszowych. Runo mikrofibry tworzy bardzo gładką fakturę (jest często obiegowo określane jako bezfakturowe). Struktura i duża pojemność runa zapewniają bardzo dobre „rozbijanie” farby (z czego wynika właśnie ta bezfakturowość) oraz dobre krycie. Nie można „żałować” farby lub silić się na wydajność z litra, zazwyczaj na malowanych powierzchniach typu gładzie, tynki stworzy to tylko dodatkowe problemy, są to powierzchnie odznaczające się chropowatością i chłonnością, natomiast farba podczas malowania ma się rozpłynąć, tak więc za mała ilość spowoduje wchłonięcie i się nie rozpłynie, pozostaną natomiast ślady pociągnięć wałka, przematowienia i zgrubienia (baty).  Pamiętaj aby malować na lekkim docisku. Ciśnięcie wałka spowoduje wcześniej wspomniane defekty. Niedopuszczalne jest malowanie lub fakturowanie („czesanie farby”), gdy runo jest suche lub półsuche, gdyż spowoduje to nie tylko szybkie zniszczenie narzędzia (runo sfilcuje się lub oderwie od rdzenia) ale również efekty pracy będą niedostateczne (w opłakanym stanie). Wałek (wkład) ma zastosowanie do wszystkich rodzajów farb ze standardowym przeznaczeniem do powierzchni o małej chropowatości, właśnie dlatego najlepiej malować ostatnią warstwę aby osiągnąć najlepsze rezultaty – najbardziej gładką, równomiernie rozłożoną fakturę. Najlepsze rezultaty osiągane są przy farbach o rozlewności od 1.21 do 1.34 kg/dm3. W przypadku gdy farba jest zbyt gęsta, należy dolać odrobinę wody dla farb wodnych. Pamiętać należy, o tzw. mikroklimacie, czyli wilgotność w pomieszczeniu na poziomie ok. 70% (nigdy nie doprowadzać do zbyt wysokiej wilgotności – czyli bliskiej 90% - skropli się woda w narożnikach i będzie problem), temperatura idealna do malowania – to 17 – 19 st. Celsjusza, natomiast okna, drzwi i wentylacje na czas malowania powinny być zamknięte. Suszenia należy dokonać łagodnie, zbyt gwałtowne może spowodować odspojenie farby, nie suszyć od razu po zakończeniu malowania, należy dać trochę czasu farbie.

Polecane uchwyty do rozmiaru 18” – 457mm: stały BR045-18 (najbardziej preferowany dla zawodowców), lub regulowane BR036 i BR047.

Mycie i konserwacja wkładów Wooster Brush.

Zaleca się mycie pod bieżącą wodą (oczywiście dla farb wodnych lub odpowiednim rozpuszczalnikiem dla farb rozpuszczalnikowych, lakierów itd.) Niedopuszczalne jest stosowanie myjek rotacyjnych, ciśnieniowych itp. Nastąpi rozerwanie splotu lub odklejenie runa, czyli w efekcie zniszczenie narzędzia. W tego typu narzędziach nie występują „wady” fabryczne, przyczyną uszkodzenia zawsze jest nieumiejętna eksploatacja lub stosowanie niezgodne z przeznaczeniem (należy zauważyć, że tradycje w produkcji firma Wooster Brush posiada ponad 190 letnie i na bazie tak ogromnego doświadczenia doskonale jest znany wachlarz popełnianych błędów wykonawczych). W przypadku wątpliwości zachęcamy do kontaktu najlepiej drogą mailową.

Informacja dodatkowa:

W przypadku gdy farba jest bardzo „ciągliwa”, użyj innego rodzaju runa (wałka). Może to spowodować „wyrywanie” runa na malowanej powierzchni. W takiej sytuacji gdy chcemy uzyskać minimalną fakturę, należy użyć wałki z serii Pro/Doo-Z FTP dla farb od rzadkich do średnio gęstych, dla farb o rozlewności powyżej 1.35kg/dm3 (i nie chcemy rozcieńczać) Pro/Doo-Z bez FTP, natomiast dla umiarkowanej lub standardowej faktury finiszowej należy użyć wałki z serii SuperFab (FTP i bez FTP – zasady takie same jak opisane wcześniej), Avalon, 50/50, Lambswool, Wooster wool itd. A jak masz nadal wątpliwości to zawsze możesz napisać e-maila lub zadzwonić.

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.