0,00 zł
Strona głównamini wałkiRR309-4.5 Super/FAB 115x19mm wałek dla gęstości od ok. 1.35 do ok. 1.45g/dm3
Strona głównamini wałkiRR309-4.5 Super/FAB 115x19mm wałek dla gęstości od ok. 1.35 do ok. 1.45g/dm3

RR309-4.5 Super/FAB 115x19mm wałek dla gęstości od ok. 1.35 do ok. 1.45g/dm3

Netto: 24,39 zł
Brutto: 30,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: RR309-4.5
Waga:0.20 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Super/Fab RR309 to wałek o bardzo dużej pojemności, wykonany z przędzy poliamidowej, o podwójnym splocie dzianinowym. Opracowane runo dla wałka Super/Fab® jest odporne na ścieranie, nie matuje, wyższa wydajność przekłada się na komfortowe malowanie, doskonałe krycie i rozpływ na powierzchni dla współczesnych farb. Runo nie ulega wiotczeniu i mechaceniu. Tkanina daje równomierne pokrycie na całej powierzchni o standardowej fakturze zależnej od techniki malowania. Typowo zalecany jest dla farb o konsystencji od średniej rzadkości do gęstej (od 1.35 do 1.45 gr./dm3). Długość runa ¾” (19mm, czasami oznaczony jako 20mm lub 22mm – wymiar w jednostkach metrycznych jest podawany w celach orientacyjnych, wzorcem dla wszystkich wałków jest wymiar w jednostkach imperialnych – czyli w calach) typowo zaleca się stosować przy chropowatości od średniej do dużej. Runo dobrze "rozbija" farbę powodując idealne krycie. Podczas malowania zwróć uwagę na warunki wilgotnościowo – temperaturowe, ideał to: wilgotność na poziomie 70-80% i temperatura w granicach 17-19ºC, przy zachowaniu staranności uzyskasz znakomite rezultaty, szczególnie na produktach wysokiej jakości. Pamiętaj przy tym, że okna, drzwi i wszelkie wentylacje powinny być zamknięte (również wentylacje mechaniczne), po malowaniu suszenie i wietrzenie powinno być łagodne, bez "wstrząsu". Proces malowania wszystkimi wałkami Wooster Brush zalecany jest na kontrolowanym lekkim docisku, nigdy na półsuchym lub suchym wałku lub dużym docisku. Nie "oszczędzaj" na farbie w nadmierny sposób, bicie rekordów wydajności zostaw dla laboratoriów badawczych. Wyżyłowane metody malowania powodują wyłącznie problemy, narobisz widoczne ślady pociągnięć oraz zgrubienia (baty). Nakładana farba musi mieć z "czego" się rozpłynąć, zbyt mała ilość powoduje natychmiastowe podsychanie pod wałkiem. Podawaną na etykiecie przez producenta lub dystrybutora wydajność traktuj orientacyjnie i przymrużeniem oka. Zużycie farby zależy od chłonności i chropowatości podłoża. Wygórowane parametry wydajnościowe mogą odnosić się do warunków stworzonych przez laboratorium, natomiast w rzeczywistości jest zupełnie inaczej, nie ulegaj presji wywołanej przez inwestora, to ty wykonujesz projekt i powinieneś dysponować odpowiednią wiedzą oraz przygotowaniem technicznym. Długość runa dobieraj do warunków jakie masz - czyli chropowatość, chłonność podłoża, konsystencja farby, producent, wilgotność, temperatura, wysokość stropów itd. Runo wałków, które oferujemy "pracuje" i maluje a nie „smaruje” farbą, dzięki temu uzyskasz pożądany najwyższej jakości efekt swojej pracy.
Mini wałki 4.5" - 115mm bardzo ułatwiają pracę przy malowaniu narożników, wnęk, powierzchnie z dużą ilością punktów świetlnych, gniazd elektrycznych itp.,
Super/FAB RR309 z jednej strony posiada zaślepkę (klips) zabezpieczający otwór wałka przed zbieraniem farby i chlapaniem podczas rotacji przy malowaniu. Przy malowaniu narożników możesz ściągnąć klips i przy odrobinie wprawy wygodnie pomalujesz narożnik, zwróć uwagę aby za szybko nie rolować, gdyż zbierająca się w otworze rdzenia farba zacznie chlapać.


Polecane uchwyty: RR013, RR014, RR028

Zastrzeżenia:

Wszelkie zdjęcia, opisy, porady, techniki malarskie i szpachlarskie, zastrzeżone są przed kopiowaniem i powielaniem. Udzielane są wyłącznie klientom firmy VOX TOOLS w celu edukacji i wsparcia technicznego dla oferowanych produktów.
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.