0,00 zł
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweSuperFAB R242-9 230x25mm (9x1) wałek elewacyjny
Strona głównawałki 230mm 9" standardoweSuperFAB R242-9 230x25mm (9x1) wałek elewacyjny

SuperFAB R242-9 230x25mm (9x1) wałek elewacyjny

Netto: 34,96 zł
Brutto: 43,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R242-9
Waga:0.20 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Runo opracowane dla wałka Super/Fab® jest odporne na ścieranie, nie matuje, wyższa wydajność przekłada się na komfortowe malowanie, doskonałe krycie i rozpływność dla współczesnych farb. Wałek o bardzo dużej pojemności, niekapiący, runo nie ulega wiotczeniu i mechaceniu. Tkanina daje równomierne pokrycie farbą całej powierzchi o średniej fakturze zależnej od techniki malowania. Typowo zalecany jest dla farb o konsystencji od rzadkiej do gęstej. Runo dobrze "rozbija" farbę powodując idealne krycie. Podczas malowania wewnątrz pomieszczeń należy zwróć uwagę na warunki wilgotnościowo - temperaturowe (ideał to: wilgotność na poziomie 70-80% i temperatura w granicach 17-19 st. Celsjusza). Okna, drzwi, wentylacje powinny być zamknięte (szczególnie wentylacje mechaniczne), po malowaniu suszenie i wietrzenie powninno być łagodne, bez "wstrząsu". Proces malowania wszystkimi wałkami Wooster Brush powinien być powadzony na kontrolowanym lekkim docisku, nigdy na prawie suchym wałku lub dużym docisku. Nie "oszczędzaj" na farbie w nadmierny sposób, bicie rekordów wydajności zostaw dla laboratoriów badawczych. Wyżyłowane metody malowania powodują wyłącznie problemy, narobisz widoczne ślady pociągnięć oraz zgrubienia. Pamiętaj, farba musi mieć z "czego" się rozpłynąć (a przy runie 1" - 25mm to faktycznie ma), zbyt mała ilość płynu powoduje natychmiastowe podsychanie pod wałkiem. Podawaną na etykiecie przez producenta lub dystrybutora wydajność traktuj orientacyjnie z przymróżeniem oka. Zużycie farby zależy od chłonności i chropowatości podłoża. Wygórowane parametry wydajnościowe mogą odnosić się do warunków stworzonych przez laboratorium, natomiast w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Długość runa dobieraj do warunków jakie masz - czyli chropowatość, chłonność podłoża, konsystencja farby, producent, wilgotność, temperatura - runo wałków, które oferujemy "pracuje" a nie maże farbą, dzięki temu uzyskasz pożądany efekt swojej pracy.

Ten model wałka z runem 1" - 25mm, sprawdzi się idealnie na elewacjach oraz bardzo dużych i wysokich powierzchniach np. typu kościoły, klatki schodowe w blokach, wysokie biura itd., gdzie czasami trzeba farbą zamaskować rysy, zaprawki itp. Ważna uwaga: aby wałek nie stworzył zbyt dużej faktury, tylko wymaganą, trzeba zwrócić uwagę na sposób końcowego "wyfakturowania" czyli finiszowego ściągnięcia farby, inne określenie to tzw. "wyczesanie" farby. Przy malowaniu elewacji długie runo sprawdzi się na bardzo chropowatej i chropowatej strukturze idealnie całą pokrywając, jak również przy malowaniu powierzchni betonowych np. płyty betonowe itp. W niektórych przypadkach jest stosowana również metoda malowania w "miarę" dobrze wygładzonych tynków bez szpachlowania, tworząc strukturę lekkiego baranka maskującego nierówności, rysy, itp., jednak w tym przypadku należy użyć dość gęstej farby, aby cała "sztuczka" się udała i możliwie dla "oka" takie malowanie wyglądało.

Polecane uchwyty: stały BR045-12, regulowane: BR047 (12-18"), BR036 (12-18").
ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.