0,00 zł
Strona głównawałki 457mm 18"Cirrus X R185-18 457x20mm profesjonalny wałek malarski poliamidowy Wooster Brush
Strona głównawałki 457mm 18"Cirrus X R185-18 457x20mm profesjonalny wałek malarski poliamidowy Wooster Brush

Cirrus X R185-18 457x20mm profesjonalny wałek malarski poliamidowy Wooster Brush

Netto: 72,36 zł
Brutto: 89,00 zł
Producent: Wooster Brush
Kod: R185-18
Waga:0.24 kg
Sprawdź koszty wysyłki

Koszty dostawy tego produktu

Ilość:szt.

Cirrus X to wałki malarskie wykonane z nowoczesnej przędzy poliamidowej. Zastosowana przędza odznacza się miękkością, sprężystością oraz ogromną pojemnością (nabiera dużą ilość farby). Wałek przeznaczony jest do wszystkich rodzajów farb w tym akrylowych, lateksowych itd., o różnym stopniu połysku od matowych, pół-połysku do połysku. Ogromna pojemność, trwałość runa, idealne „rozbijanie” farby, skutkuje to doskonałym pełnym pokryciem na powierzchniach szorstkich a nawet wyjątkowo szorstkich, typu cegła, tekstury, stiuki, lekko i normalnie chropowate struktury elewacyjne (do elewacji należy stosować dłuższe runo). Podczas malowania wałek się „stroszy”, jest to wspaniała zaleta, dzięki której idealnie wypełnia farbą i maskuje wszelkie rysy, ślady po szlifowaniu, wcześniej malowane powierzchnie ze śladami pociągnięć wałka i niewielkimi „batami” (przy „batach” należy zastosować odpowiednio gęstą i dobrej jakości grunto-farbę np. Brillux Wand-Primer Elf 3728, itp.) Wałek pozostawia normalną lub niewielką fakturę w zależności od techniki malowania, dla zachowania odpowiedniego procesu „rozpływu” farby na malowanej powierzchni, zawsze należy unikać zbyt mocnego „wyczesania” nakładanej farby. Również należy pamiętać, aby podczas malowania, wałek był stale mokry. Niedopuszczalne jest wyciskanie z wałka „ostatnich” kropli farby, spowoduje to zniszczenie runa (nawet z odspojeniem od rdzenia), oraz efektów pracy. Wałkami Wooster Brush malujemy na lekkim docisku, jest to warunek uzyskania idealnie równomiernie pokrytej powierzchni, braku śladów pociągnięć oraz zgrubień tzw. „batów” (oczywiście ważna jest również jakość farby, im lepsza farba, tym lepsze rezultaty). Mycie wałków Wooster Brush – myjemy najlepiej pod bieżącą wodą, niedopuszczalne jest używanie myjek ciśnieniowych lub rotacyjnych – spowodują zniszczenie runa (łącznie z oderwaniem od rdzenia).


Wszelkie prace malarskie należy wykonywać zgodnie z najnowszym stanem techniki i wiedzy w „sztuce” malarskiej. Stare nawyki i przyzwyczajenia typu „kiedyś tak się robiło…” lub „maluję tak samo od 15 lat…” itp., bez uwzględnienia postępu technicznego i technologicznego, aktualnie mogą być nieskuteczne i nie dać pożądanych rezultatów przy wykonywaniu projektu.


Ważna Uwaga:

Wszelkie odniesienia narzędzi wiodącego producenta lub producentów do narzędzi producentów „mniej zaangażowanych” technologicznie oraz porównywanie owych narzędzi „na widzi mi się” świadczą wyłącznie o braku wiedzy lub działaniach „wyłącznie” reklamowych na rzecz konkretnego producenta, producentów lub sprzedawców, mających pozorować rzekomą „JAKOŚĆ” w celu podniesienia sprzedaży. Rzeczywiste porównanie można wykonać wyłącznie w specjalistycznym akredytowanym laboratorium.


Opracowanie graficzne, tekstowe oraz sprzedaż – VOX TOOLS

Kopiowanie zdjęć i opisów – zabronione.

Znaki towarowe należą wyłącznie do producenta – Wooster Brush Company USA.

ZAAKCEPTUJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.